Rada Projektu

Dominika Staniewicz

Współwłaściciel Adore HR

Minister Rynku Pracy w gabinecie cieni BCC, członek zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, członek Komisji Trójstronnej, członek Zespołu Dialogu Społecznego oraz prawa pracy. Mediator przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, wykładowca akademicki. Ukończyła Collegium Civitas na Wydziale Socjologii ze specjalizacją Komunikacja i Media oraz studia podyplomowe Kapitał Ludzki w Przedsiębiorstwie. Równolegle od ponad 15 lat pracuje w biznesie. Do tej pory miała okazję piastować stanowiska dyrektora HR, menadżera, oraz doradcy zarządów. Dzięki temu patrzy na rzeczywistość z perspektywy rynku i pracodawców z doświadczeniem. Współwłaścicielka Adore HR zajmującej się nie tylko procesami rekrutacyjnymi, ale i pełną obsługą HR. Zna biegle j.angielski i francuski.


Cezary Filipowicz

Prezes i Współwłaściciel ROTA Group

W swojej karierze zawodowej był m.in. Dyrektorem ds. Sprzedaży AG Corex, Dyrektor ds. Sprzedaży OSRAM Polska, Dyrektor ds. Sprzedaży i ds. Finansowych Polymark Invest Trading sp.z o.o., Dyrektor i Prokurent Nordcolor Polska, Dyrektor Cewe Color Polska.

Jak mówi, dla niego rok dzieli się na dwie pory: zima, kiedy uprawia narciarstwo zjazdowe oraz lato, gdy pływa na desce windsurfingowej. W wolnym czasie gra w koszykówkę, tenis ziemny, golfa oraz uprawia przydomowy ogród. Wiele podróżuje, poznaje nowych ludzi i nowe miejsca. Najchętniej spędza czas ze swoimi dziećmi. Interesuje się ekonomią, bieżącymi wydarzeniami społecznymi oraz informatyką i teletechniką. Lubi dobrą muzykę, teatr i operę.


Piotr Pirogowski
Wice Prezes Okechamp S.A.
Dyrektor Finansowy Okechamp S.A.

Od 10 lat związany z Grupą Kapitałową Okechamp, zajmującą się produkcją i przetwórstwem pieczarek w Polsce i Holandii. Od 2007 roku V-ce Prezes i Dyr. Finansowy Okechamp SA. Prywatnie mąż i ojciec 3 dzieci. Studiował finanse na UMK, SGH i Akademii Koźmińskiego. Zawodowo pasjonuje go sfera kontrolingu i jego wykorzystanie do zarządzania firmą. Prywatnie kibic Lecha Poznań i baczny obserwator polskiej piłki. Jego największą pasją jest rodzina i wspólne podróżowanie z najbliższymi.

Udział jako ekspert w Projekcie Eko Talentu traktuje jako wyróżnienie. Często przebywając zagranicą dostrzega dystans jaki musimy nadrobić w dziedzinie ekologii. Ten dystans to nic innego jak biznesowa szansa dla odważnych i kreatywnych osób. Szczególnie dużo miejsca widzi dla inwestycji odzyskujących energię w procesach produkcji. Chętnie wypowie się na temat pomysłów, które pojawią się w Projekcie.


Tomasz Owsiak
Dyrektor ds. Finansowo – Administracyjnych
CH2M HILL Polska LTD Sp. z o.o.
Współwłaściciel grupy CH2M HILL

Absolwent studiów I i II stopnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na wydziale marketingu i zarządzania w specjalności rachunkowość. Wcześniej absolwent Technikum Kolejowego Ministerstwa Komunikacji w specjalności budowa dróg i mostów. Od 21 lat zajmuje się prowadzeniem rachunkowości finansowej i podatkowej przedsiębiorstw, zarządzaniem zespołami ludzkimi i wsparciem rozwoju biznesu. W początkach swojej kariery zawodowej prowadził własną działalność gospodarczą jako licencjonowany doradca podatkowy, a także współzarządzał małymi i średnimi podmiotami działającymi w branży handlu detalicznego, hurtowego oraz w branży produkcyjnej. Od ponad 12 lat jest związany z firmą CH2M HILL, która jest międzynarodowym liderem na rynku profesjonalnych usług inżynierskich zatrudniającym 30 tys. pracowników w 80 krajach, gdzie prowadzi i rozwija dział finansowo – administracyjny zapewniający obsługę podmiotów grupy działających w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Laureat IV edycji Laurów Magellana w roku 2011, nagrody przyznawanej przez Korporację Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za wybitne osiągnięcia w działalności pozazawodowej. Jest pomysłodawcą i wraz ze współpracownikami prowadzi, wspierane przez Narodowy Bank Polski, warsztaty z podstaw ekonomii dla dzieci w wieku 11-14 lat. Wraz z żoną Anną, prowadzącą prywatną praktykę stomatologiczną, wychowuje trzech synów. W wolnym czasie zaangażowany w działania społeczne na rzecz lokalnego środowiska dzielnicy VIII i IX w Krakowie. Do pracy często dojeżdża na rowerze pokonując w ten sposób ponad 1500 km rocznie. 


Miron Klomfas 
Prezes Zarządu B-Act Sp. z o. o.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wieloletni Członek Zwyczajny Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców w Warszawie (polska organizacja promująca realizowanie projektów w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC), członek Business Centre Club. Posiada ponad 15 – letnie doświadczenie w doradztwie przy prowadzeniu inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych, prowadzonych z zachowaniem najnowocześniejszych trendów w dziedzinie zarządzania, aktualnej sytuacji legislacyjnej i kulturowej. Kierował między innymi projektami z zakresu inwestycji drogowych, wodno – ściekowych i kubaturowych, dochodzących do wartości 1 mld PLN. Jest prelegentem na wielu konferencjach, szkoleniach i seminariach z zakresu realizacji inwestycji infrastrukturalnych finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Prowadzi również szkolenia z tego zakresu dla Inwestorów i Wykonawców Robót. Z sukcesem zarządza Spółką B-Act od 12 lat. Prywatnie zapalony triathlonista i narciarz, miłośnik żeglarstwa.


Marek Mieczyński

Lekarz medycyny, specjalista psychiatrii

Licencjonowany Mistrz Praktyk NLP – posiadacz licencji wydanej przez Stowarzyszenie NLP Connection i Instytut Psychoterapii we Wrocławiu. Posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w leczeniu terapii zaburzeń psychicznych, specjalizujący się w leczeniu zaburzeń nerwicowych i związanych z przeciążeniem stresem w warunkach szpitalnych i lecznictwa otwartego. Jest ordynatorem Oddziału Psychiatrycznego Dziennego o profilu terapeutycznym. Od 10 lat regularnie przygotowuje i przeprowadza prezentacje i szkolenia dla personelu medycznego w zakresie zagadnień związanych z lecznictwem psychiatrycznym. W swojej karierze zawodowej był również trenerem w Centrum Kreowania Liderów, prowadził wiele szkoleń i treningów oraz współpracował przy tworzeniu programów szkoleniowych. Współautor treningu rozwoju osobistego pt. „Stres – zaniedbany potencjał”.


Kazimierz Poznański
Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu

Z wykształcenia magister geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (specjalność: planowanie przestrzenne i gospodarka przestrzenna). Stypendysta Georgetown University (Washington DC; stypendium naukowe dla liderów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej). Absolwent studiów podyplomowych University of Kentucky na kierunku Zarządzanie Administracją Publiczną (Lexington, Kentucky, USA). W latach 1990-1998 burmistrz miasta Libiąż. W 1997 r. wybrany posłem na Sejm RP III kadencji. Od 2009 r. Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych i Recyklingu w Katowicach. Wcześniej zdobywał doświadczenie zawodowe będąc Dyrektorem Regionu Europejskiej Grupy Doradczej w Katowicach oraz Zastępcą Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Recyklingu Metali w Katowicach. Stały przedstawiciel polskiego przemysłu metali nieżelaznych i branży recyklerskiej w BIR - Światowej Federacji Recyklingu Metali, Eurometaux - Europejskiej Federacji Metali Nieżelaznych, oraz EUROMETREC - Europejskiej Federacji Handlu i Recyklingu Metali Nieżelaznych. Członek Komitetu Wykonawczego Eurometaux na lata 2013-2014. Od 2012 r. krajowy lider „Programu przeciwdziałania kradzieżom metali”.


Rafał Kamiński
Dyrektor Pionu Dystrybucji & e-Commerce
Ringier Axel Springer Polska Sp. z o. o.

 

Dyrektor Pionu Dystrybucji i e-Commerce Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. – jednego z największych wydawców prasy w Polsce, właściciela tytułów m.in.: Fakt, Newsweek, Forbes, Komputer Świat, Przegląd Sportowy, Auto Świat. Absolwent Zarzadzania i Marketingu Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie oraz Oxford Brookes University. Członek Zarządu Europress Polska Sp. z o.o. oraz Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Specjalista z zakresu rynku dystrybucji i sprzedaży oraz działań biznesowych w obszarze e-Commerce. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu działami sprzedaży oraz budżetowaniu i kontrolowaniu procesów sprzedaży. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas na siłowni, uprawia wędkarstwo oraz czyta książki.


 dr Jerzy KWIECIŃSKI
Prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości

 

Prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości i przedsiębiorca. Ekspert w dziedzinie polityki rozwoju, polityki regionalnej, partnerstwa publiczno-prywatnego, innowacyjności, przedsiębiorczości, funkcjonowania Unii Europejskiej i funduszy unijnych, zarówno z poziomu instytucji unijnych, polskiej administracji publicznej, jak i sektora prywatnego i pozarządowego. Specjalizuje się w przygotowywaniu i realizacji projektów innowacyjnych. Ekspert Banku Światowego, UNDP, Komisji Europejskiej i in. Jest Ministrem rozwoju regionalnego w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC.

Wiceminister rozwoju regionalnego w latach 2005-2008, odpowiedzialny za koordynację polityki rozwoju kraju oraz za przygotowanie dokumentów strategicznych i operacyjnych, w tym Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015 i Narodowej Strategii Spójności 2007-2013 oraz negocjacje z Komisją Europejską. Wieloletni pracownik Komisji Europejskiej. Były nauczyciel akademicki i pracownik naukowy.

Ukończył międzynarodowe studia MBA prowadzone w Centrum Kształcenia Menedżerów przez konsorcjum Uniwersytetu RUCA z Antwerpii, Uniwersytetu Staffordshire w Wielkiej Brytanii, Wolnego Uniwersytetu z Brukseli (VUB) i Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Wcześniej ukończył studia magisterskie i obronił pracę doktorską na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

 

 


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Czym sa pliki cookie?

Akceptuj pliki Cookie